Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ezcool Z5 modelimizin yazılım yükleme işlemleri....

Admin Ezcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Post Ezcool Z5 modelimizin yazılım yükleme işlemleri....

Merhabalar,

Ezcool'un M5, Z5 ve X6 modellerine ait yazılım yükleme işlemleri aynı olup, adımları açık ve net bir şekilde ifade edilmiştir.

1- Öncelikle şunu bilmekte fayda vardır. " Yazılımı yeniden yükleme " işlemi sonucu cihazda bulunan tüm verilerinizin silineceğini önemle vurgulamak isteriz. Bu nedenle yedeklerinizi almayı unutmayınız.

2- Yeterli seviyede tabletinizde şarj olması gerekmektedir.

3- Tabletiniz kapalı modda iken yazılım yükleme programını algılayacağını da bilmekte fayda vardır. Yani, cihaz kapalı iken, yazılım yükleme programı olan Flash Tool , cihazınızı algılayacaktır.

4- Şimdi gerekli yazılımınızı buradan indirebilirsiniz.

5- Daha sonra " Flash Tool" programını da buradan yükleyiniz.

6- Tablete yazılım yüklenmesi için öncelikle driverının doğru yüklenmesi gereklidir. Bunun için ise aşağıdaki adımları öncelikle yapmalıyız.
    Not : Driver işlemi doğru gerçekleşmezse, Flash Tools programı tabletinizi görmeyecektir, yani yazılım yükleme işlemine geçmeyecektir.

* İndirdiğiniz Flash Tools klasörünün içerisinde ki "Driver" klasörüne giriniz.

* aşağıda belirtildiği gibi install_driver.exe dosyasına çift tıklayarak kısa kurulumu hemen gerçekleştiriniz.

* İşlem kısa zamanda bittikten sonra, "Exit" deyiniz.

7- Driver tanıtma işlemi gerçekleştikten sonra, " Flash Tool " programını çalıştırınız. ( Not : Win8de de çalışmaktadır )

Aşağıda gösterildiği gibi "Flash_tool.exe" dosyasına tıklayınız.

8- Aşağıdaki gibi öncelikle "Format All + Download" seçeneğini seçiniz. Daha sonra ise " Download Agent" kısmına tıklayarak gerekli dosyayı seçiniz.

9- Daha sonra indirmiş olduğunuz "SP Flash Tools" klasörüne gidiniz. Daha sonra "MTK_AllInOne_DA.bin" adlı dosyayı göreceksiniz. Bu dosyayı seç dedikten sonra "Aç" deyiniz.

10- Daha sonra ise gerekli ikinci dosyayı seçmemiz gerekir. Bunun işlem için de " Scatter-Loading" kısmına tıklayınız.

11- Yine az önce indirmiş olduğumuz yazılım içerisinde ki ilgili dosyayı seçmemiz gerekmektedir. Yani, Ezcool Z5 firmware klasörüne giriniz, sonrasında "MT8127_Android_scatter.txt" dosyası karşınıza çıkacaktır. Bu dosyayı seçtikten sonra "Aç" deyiniz.

12- 2 no'lu kısımda görüldüğü gibi dosyaları seçtikten sonra, "Download" tıklayınız...

13- "Download"a tıkladıktan sonra, tabletinizi usb kablosuyla bilgisayarınıza takınız. (Yani bilgisayarınıza takılı olan usb kablonuzu tabletinize takınız.) USB kablosunu taktıktan sonra, yazılım yükleme işlemi otomatikmen başlayacaktır. Alt kısımda belirtilen yerde işlemin kalan yüzdesini takip edebilirsiniz.

14- Yazılım yükleme işlemi bittikten sonra USB kablosunu çıkarınız. Sonra tabletinizi açınız. Tabletinizi açtıktan sonra yaklaşık 5 -7 dakika kadar beklemelisiniz. Bu sürenin ardından tabletiniz hazır hale gelecektir.

Üye

MT8127_Android_scatter.txt DOSYASI

MT8127_Android_scatter.txt DOSYASINI AÇ DEDİĞİM ZAMAN DOSYA BULUNAMADI DİYOR. YARDIM EDİNİZ

Alıntı cemreada Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MT8127_Android_scatter.txt DOSYASINI AÇ DEDİĞİM ZAMAN DOSYA BULUNAMADI DİYOR. YARDIM EDİNİZ
    Değerli Ezcool Kullanıcısı,

Dosyayı tekrar baştan indirmeyi denediniz mi?

Saygılarımızla,
    Ezcool Türkiye

Üye

Angry Yaptım Tablet öldü

Dediğinizi harfi harfine yaptım %80 şarjı vardı. Hata oldu bi daha da tablet açılmıyo recovery moda geçmiyo şarj bile olmuyo Nasıl düzeltilecek bu bende bi hata yok fotoğrafta görürsünüz zaten driver da yüklü com12 de tablet ???

Alıntı sner123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğinizi harfi harfine yaptım %80 şarjı vardı. Hata oldu bi daha da tablet açılmıyo recovery moda geçmiyo şarj bile olmuyo Nasıl düzeltilecek bu bende bi hata yok fotoğrafta görürsünüz zaten driver da yüklü com12 de tablet ???

Söylenenleri yapmanıza rağmen halen bir sonuç yok ise cihazı servisimize gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla,
    Ezcool Türkiye

Talking 2. Dosya

2.Dosya için bir örnek verirmisiniz

Alıntı Yavuz Selim VATANKURTAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.Dosya için bir örnek verirmisiniz

Konuyu biraz açabilir misiniz?

Saygılarımızla,
    Ezcool Türkiye

Üye

Lightbulb bana da oldu şunu yaptım

Alıntı Ezcool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DİKKATLİ OKU!!!!!,

O Format All+Download'ı Download Only yap bi daha dene yine olmazsa YAZILIMI VE SP FLASH TOOL'U SİL İNDİRDİĞİNİ BİR DAHA ÇIKAR %99.9 OLUR ama diyelim olmadı son çare bilgisayarına yeni bir Windows yükle (yani format at)

Oldu mu?
    lofz07 yeni admininiz!
    Ben ciddiyim dediğimi yap!