Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ezcool hd box media player

Admin Ezcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ezcool hd box media player

YAZILIM GÜNCELLEMESİ

Ezcool HD Box Media Oynatıcı 08.06.2011
    Ezcool HD Box Media Oynatıcı Varsayılan Sürüm

GÜNCELLEME NASIL YAPILIR ?

• Usb bellek üzerinden update işlemi yapılacağından dolayı bellek üzerinde yazılımsal yada donanımsal olarak herhangi bir koruma, şifreleme olmadığından emin olunuz.
    • İndirmiş olduğunuz RAR dosyası içerisindeki klasör içerisinde bulunan update dosyasını bir Usb belleğin kök dizinine yani herhangi bir klasörün altında olmayacak şekilde kopyalayınız.
    • Usb belleği cihaz üzerindeki herhangi bir Usb portuna takınız. daha sonra cihaz içinden update dosyasına tıkladığınızda update işleminiz başlayacaktır.
    • Cihaz update işlemi sırasında cihazınızı lütfen kapatmayınız.
    • Cihaz update işlemi tamamlandıktan sonra cihaz yeniden başlatılacak ve update işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Üye

Altyazı

merhaba,
    devamlı altyazılı dizi ve film izlediğim için benim için altyazı çok önemli bir konudur. daha tam istediğim gibi bir cihaza rastlamadım. beklentilerimi karşılar diye bunu aldım ama bu da tam istediğim gibi değildir. almadan önce ezcool firması maillerime de cevap vermedi. sağdan soldan bilgi edindim ama doğru dürüst birşey öğrenemedim. özetlersem.
    olumlu yönleri:
    1.iki güncellemeyi de yaptım. ikincisinde altyazıya siyah çerçeve geldi. güzel oldu.
    2. 2 tb. hdd. desteği güzel hem fat32 hem ntfs destekliyor.
    3. uzaktan kumanda uzak mesafeden de sorunsuz çalışıyor ve fonksiyonel.
    olumsuz yönleri:
    1. ürün reklemında sub altyazı desteği var yazıyor ama yok. srt desteği var.
    2. altyazılı filmler HDMI kablosu ile bağlantı yapılınca normal bir şekilde izlenebilir.
    3. altyazılarda harflerin arası çok açıktır. bu şekilde hem filmi izlemek hem altyazı okumak zor oluyor. biraz daraltılmalıdır.
    4. altyazı ile filmin ismi aynı klasörde olursa çalışıyor. farklı isimli olsa da çalışması sağlanmalıdır.
    yukarıda belirtilen olumsuz yönlerin giderilmesi, altyazı font seçimi ve altyazı arka plan renk seçiminin yapılabildiği bir firmware veya güncelleme yapılırsa dört dörtlük bir cihaz olur.
    Konu ufuukk tarafından (07.Ağustos.2014 Saat 10:00 ) değiştirilmiştir.

Admin Ezcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufuukk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    devamlı altyazılı dizi ve film izlediğim için benim için altyazı çok önemli bir konudur. daha tam istediğim gibi bir cihaza rastlamadım. beklentilerimi karşılar diye bunu aldım ama bu da tam istediğim gibi değildir. almadan önce ezcool firması maillerime de cevap vermedi. sağdan soldan bilgi edindim ama doğru dürüst birşey öğrenemedim. özetlersem.
    olumlu yönleri:
    1.iki güncellemeyi de yaptım. ikincisinde altyazıya siyah çerçeve geldi. güzel oldu.
    2. 2 tb. hdd. desteği güzel hem fat32 hem ntfs destekliyor.
    3. uzaktan kumanda uzak mesafeden de sorunsuz çalışıyor ve fonksiyonel.
    olumsuz yönleri:
    1. ürün reklemında sub altyazı desteği var yazıyor ama yok. srt desteği var.
    2. altyazılarda 20 den 60 a kadar her boy olmalı ama her boy yok. 24,32,40 gibi atlayarak gidiyor. 60lar 70 ler gibi çok büyükler var yani ekranın tamamını kaplayan altyazılar var (ne işe yarıyorsa?) bu durum hiç uygun değildir. sanki dalga geçilmiş gibi. halbuki 20 de 60 a kadar 2şer 2şer büyüyerek gitse uygun olur.
    3. altyazılar (çok küçük boylular hariç) ara sıra ekrana sığmıyor. sağdan soldan ilk ve son harf kesiliyor.
    4. sarı renk altyazılarda bana göre en uygun renk olmaktadır. üründeki sarı renk tam sarı değildir. açık sarıdır. bu durumda da altyazı okumakta zorluk çekiliyor. koyu sarı renk ve diğer sarılarda getirilmelidir.
    5. altyazıları harflerinin arası çok açıktır. bu şekilde hem filmi izlemek hem altyazı okumak zor oluyor. biraz daraltılmalıdır.
    6. altyazı ile filmin ismi aynı klasörde olursa çalışıyor. farklı isimli olsa da çalışması sağlanmalıdır.
    yukarıda belirtilen olumsuz yönlerin giderilmesi, altyazı font seçimi ve altyazı arka plan renk seçiminin yapılabildiği bir firmware veya güncelleme yapılırsa dört dörtlük bir cihaz olur.
    Değerli Ezcool Kullanıcısı,

Öncelikle izlenimlerinizi aktararak diğer kullanıcılarımızında ve de almayı düşünenlerinde sorularını dile getirmiş oldunuz. Bunun için teşekkür ediyoruz.

Ancak şunu belirtmek isteriz ki, artık herhangi bir güncelleme sözkonusu olmayacaktır. Bilginize...

Saygılarımızla
    Ezcool Türkiye

Optik cikisdan 5.1 ses alamiyorum.

Optik cikisdan 5.1 ses alamiyorum.
    Ezcool hd dream Media Player imi hdmı dan projeksiyon cihazına optik çıkış ile de müzik setine bagladim fakat 5.1 film açtığımda hdmı da 2.1 ve 5.1 ayar seçenekleri varken optik çıkış ayarlarından sadece rmw ve 2.1 ses secebiliyorum lütfen yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.